Twitter Hesap Silme 2022

Twitter Hesap Silme

Twitter kullanmaktan sıkılmış olabilirisiniz. Biraz ara vermek isteyebilir ya da tamamen Twitter hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. İşte olası bir durumda uygun koşullar kapsamında sizler de Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır diye merak ettiğiniz zaman bu içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Bu içeriğimizde Twitter hesap silme işlemine ilişkin adım adım sizlere yönerge vereceğiz. Bu sayede direkt olarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları da hesap silme işlemine ilişkin bilgilendirici şekilde açıkladık. Bu sayede direkt olarak birinci kaynaktan sizler de bilinçli bir sosyal medya kullanıcısı olarak hareket edebilirsiniz. Twitter hesabınızı ister kalıcı olarak kapatır yani silersiniz. İsterseniz de geçici devre dışı bırakabilir yani hesabı dondurabilirsiniz. Bunun ikisi arasında fark vardır. Dondurulan hesaplara geri dönüş mümkün olur. Ancak kalıcı olarak kapatılan hesaplarda geri dönüş yoktur. geri dönmek istediğinizde bir ayın ardından yeni bir hesap açmaktan başka bir işlem yapamazsınız.

Twitter hesabını silmek bir anda yapılmaz. Bunun için Twitter sizlere 30 gün devre dışı bırakma süreci tanımlar. Bu 30 gün içerisinde vazgeçip geri dönmeniz için verilmiş bir şanstır. Ancak sizler bu verilen bir aylık süreç içinde hesaba hiçbir şekilde giriş yapmazsanız, mevcut Twitter hesabınız otomatik şekilde kendiliğinden silinecektir. Kullanıcı adınız da silindiği için ilgili hesabınız ile kullanıcı adı ilişkilendirilemez. Bu durum başka birisi hesap silindikten hemen sonra bu kullanıcı adını alabilir anlamına gelir.

Twitter hesabını devre dışı bıraktığınız zaman karşınıza belirli adımlar çıkar. Şifreniz istenir. Şifreyi iki kere girer ve hesabı dere dışı bırakma işlemini onaylarsınız. Otuz gün vazgeçme süresinin hemen ardından hesap kalıcı olarak silinir ve kapatılır. Ancak tekrar hesabı etkinleştirmek isterseniz hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Bu bir aylık süreç içerisinde e mail adresi ve şifreniz ile birlikte Twitter a giriş yapabilirsiniz.

Kapatmış olduğunuz hesap yeniden açılacaktır. Hiçbir gönderi, tweet, RT veya Fav silinmemiş olur. Hesabınız kullandığınız şekli ile yeniden kullanıma açık halde belirir. Ancak silme işleminde kararlıysanız bu otuz günlük süreçte hiçbir şekilde sisteme giriş yapmamanızı öneririz. Otuz günü geçmesinin ardından giriş yapmak istediğinizde böyle bir kullanıcı bulunamamıştır gibi bir ifade ile karşılaşırsınız. Bu işlem, sizin hesabınızın tamamen silindiğinin göstergesi olmaktadır.

 Twitter hesap silme işlemleri hem akıllı cep telefonlarından ve tabletlerden hem de masaüstü giriş işlemleri baz alınarak yapılan bir uygulamadır. Bu içerikleri sizler de uygun koşullar kapsamında takip edebilirsiniz. Böylelikle hangi cihazdan nasıl hesap silme yapacağınıza karar vermiş olursunuz.

Twitter Hesap Silme Linki

Twitter kullanıcıların kendi düşüncelerini ve fikirlerini 208 karakter ile yansıtabildikleri bir paylaşım ağıdır. Burada kendi düşüncelerinizi yazmak zorunda değilsiniz. Başkalarının düşüncelerine ve hayata bakışına katıldığınızda, beğendiğinizde bunu favlayabilir ya da RT yapabilirsiniz. Bu şekilde sosyal medya kullanımını gelişmiş nitelikler çerçevesinde sizler de kullanabilirsiniz. Ancak bazı nedenlerden kaynaklı hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Çok zamanınızı aldığını düşünüyor olabilirsiniz. Başka bir sosyal medya ağı kullanmak isteyebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Linki (tıklayarak gidebilirsiniz)

Bazen de çıkıp kafanızı dinlemek ve sosyal medya detoksuna başlamak isteyebilirsiniz. Amaç ne olursa olsun, Twitter kullanıcıları için nasıl kayıt olma imkanı yarattıysa, hesap silme imkanı da sağlamıştır. 2006 yılında kurulmuş olan ve o zamandan beri yeni gelişmeleri kullanıcılarına duyuran bu sosyal medya hesabı yenilikler ile sürekli kendini güncellemektedir. Twitter hesap silme linki kullanarak direkt olarak masaüstü giriş işlemini sağlayabilirsiniz. Bu link üzerinden kendi Twitter hesabınıza bağlanırsınız. Ayarlar kısmından hesap silme adımlarını sağlar ve buna uygun kriterlerde güvenilir şekilde sistemi kullanırsınız.

Twitter Kalıcı Hesap Silme

Twitter kalıcı hesap silme işlemi yapmak basittir. Normal hesap silme işlemi yaparsınız. Ancak hesabınız kalıcı olarak silinmez. Kalıcı hesap silme işlemi yapmak için sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur. Profilinize girdikten hemen sonra ayarlar kısmının içerisinde yer alan hesabı devre dışı bırak butonunu tıklayarak hesabınızı devre dışı bırakmalısınız. Bu süre zarfında hesabınız görünür olmaktan çıkacaktır. Ancak kalıcı olarak ne yazık ki kapanmaz.

Kalıcı hesap kapatma işlemi için sizin bu kararınızdan otuz gün süre geçmesini beklemek önemlidir. Sonrasında hesabınız kalıcı olarak silinir. Bir ayın ardından Twitter’ a dönmek isterseniz yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalırsınız. Çünkü eski hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Hem mail adresiniz, kullanıcı adınız hem de şifreniz kapatıldığı için silinecektir. Bu nedenle aynı mail adresi ve kullanıcı adı ile başka biri hesap açmamış ise yeni hesap oluşturup dönebilirsiniz. Dilerseniz kalıcı olarak silerek Twitter kullanmayı bırakabilirsiniz.

Twitter Mobil Hesap Silme

Twitter mobil hesap silme işlemi yapılırken, Android ya da mobil olarak hangi işletim sistemi kullanıyor iseniz, fark etmeden mobil hesabı silme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Cep telefonunuzdan mevcut Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  • Ana ekran üzerinde profilinizin üzerine tıklayarak ayarlar kısmını seçersiniz.
  • Ayarlar kısmının en alt bölümünde yer alan hesabı devre dışı bırakma butonunu tıklarsınız.
  • Burada sizden şifreniz isteniz. Şifreyi girdikten sonra hesabınızdan otomatik olarak çıkılır.
  • Hesap 30 gün pasif durumunda kalır. Bu otuz günlük sürre zarfında giriş yapmadığınız zaman 31. gün hesap kalıcı olarak silinecektir.
Twitter Mobil Hesap Silme
Twitter Mobil Hesap Silme

Twitter Phone Hesap Silme

Twitter phone hesap silme işlemi iki türü yapılır. Hem akıllı cep telefonunuzdaki mobil uygulama üzerinden girip hesabınızı silebilirsiniz. Hem de akıllı cep telefonunuz üzerinden mobil şekilde internete bağlanıp, Twitter açarak buradaki hesabınızı silebilirsiniz. Yani hem uygulama hem de mobil görüntü üzerinden Twitter hesap silme işlemini sağlayabilmenin kolaylığını deneyimleyebilirsiniz.

Android cihazlar veya IOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarda Twitter kullanan kişiler, mobil uygulamaya girerek, burada ayarlar kısmından hesabı devre dışı bırakabiliyor. Aynı zamanda masaüstünden aynı şekilde hesap kapatma kolaylığını yaşıyor. Bütün bunların yanında bir de mobil görünüm ile, internet tarayıcısını açarak Twitter hesaplarını telefondan açabiliyor. Buradan gene ayarlar kısmından adımları takip ederek hesap silme işlemini anında yapabiliyor. Telefon üzerinden Twitter hesabı sildiğiniz zaman eğer uygulamayı kullanıyorsanız, uygulamasını da cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Twitter Android Hesap Silme

Twitter Android hesap silme işlemi Android işletim sistemi kullana telefonlar için geçerlidir. Sizin de akıllı cep telefonunuz ya da tabletiniz Android işletim sistemi ile çalışıyor ise buradan da Twitter hesap silme işlemi sağlayabilirsiniz. Güvenilir şekilde hesap silme işlemini her kanaldan sağlayabilmek sosyal medya kullanıcıları için büyük kolaylık ortaya çıkarmaktadır.

Android ile çalışan cihazınızdan Twitter uygulamasına giriş yaparsınız. Profilinizin üzerinde yer alan ayarlar simgesini tıklarsınız. Buradan hesabımı devre dışı bırak ve şifre gir – hesap kapat yönerge adımlarını takip edersiniz. Bu şekilde direkt olarak hesap kapatma işlemini sağlamış olursunuz.

İster geçici olarak isterseniz de bir ay sonrasında kalıcı olarak kendi hesabınızı anında kapatabilirsiniz. Bunun için sosyal medyanın sunmuş olduğu yenilikleri ve güncellemeleri takip edebilirisiniz. Android cihazlar ile IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar birbirlerinden farklılık gösterebilir. Ancak ayarlar kısmına erişim sağladığınızda hesap kapatma yönergeleri aynı düzlemde ilerler.