linkedin profilime bakanlar

Linkedin Profilime Bakanlar

Birçok sosyal platform da isimsiz olarak kullanıcı profillerini gezmek mümkünken, linkedin de bu durum daha farklı bir durumdadır. Ayarlama yapmadığınız sürece profilinizi ziyaret eden kişileri, rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Yine aynen sizin de ziyaret ettiğiniz profillerin sahipleri de bununla ilgili haberdar olabilir.

Bunu ayarladığınız ve kapattığınız takdirde ise gizli olarak linkedin profillerini sıkıntısız bir şekilde gezinmeniz mümkündür. Fakat bu defa da sizin profilinizi ziyaret eden kişileri göremezsiniz. Linkedin profilime bakanlar kimler ile ilgili araştırma yapan kişi sayısı fazladır.

Linkedin Profilime Bakanlar Nasıl Görüntülenir?

Linkedin ana sayfasında sağ tarafta bulunan birkaç scroll’un ardından, profilinizin ziyaret edilme sıklığı ve arama motoru sonuçlarında ne kadar üstte göründüğünüze dair bir rakamsal veri almak mümkündür. Arama sonuçlarına girerek, tam olarak bir detaya ulaşamasanız da profilinizi ziyaret edenlerin yer aldığı bölüme tıklayıp, sizi ziyaret eden kişileri hemen görebilirsiniz. Linkedin profilime bakanlar görünür mü? Diye merak edenler için, bu sorunun cevabı evettir.

Eğer ücretsiz olarak linkedin üyeliğiniz bulunuyorsa, profilinizi en son ziyaret eden 5 kişiyi net olarak görebilir ve üstlerine tıklayıp siz de onların profil sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Eğer profiline bakmak istediğiniz kişilerin profili kapalı ise isimlerini, fotoğraflarını göremez ve profile erişim sağlayamazsınız.

En Çok Kaç Aylık Ziyaretçi Sayısı Görülebilir?

Linkedin için bir Premium üyeliğiniz bulunuyorsa, profilinizi ziyaret eden kişilerin hepsini son olarak görmek mümkündür. En fazla üç aylık ziyaretçi sayısını görebilirsiniz. Herhangi bir profil görüntülenme sıklığınız da yine grafik üzerinde net olarak görünür.

Bunun sonucunda hangi tarihlerde daha çok ziyaretçiniz olduğunu öğrenme fırsatı bulabilirsiniz. Bunun gibi arama sonuçlarında kaç defa yer aldığınız bu şekilde görünür. Dönem dönem insanların profillerini ziyaret eden kişileri öğrenme merakı artış gösterir.

Profilinizi Görüntüleyen Kişiler Neden Önemli?

Linkedin profilime bakanlar hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Linkedin sosyal ağı bu özelliğe uygun olarak bildirim sistemi ve programlara sahiptir. Profilinize bakan kişileri öğrenmek neden bu kadar önemlidir. Bu da merak edilen, başka bir detaydır.

Linkedin profilime bakanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler çoktur. Ziyaret etme yöntemi iki farklı şekildedir. Kullanıcılar ya ana sayfa aracılığı ile sizin etkileşiminiz olan bir paylaşımdan sayfanıza girmiştir ya da linkedin arama özelliğini kullanarak, profil linkinize ulaşmış olabilir. Ayrıca bu platform da tanıyor olabileceğiniz kişiler özelliği de bulunduğu için, buradan da kişiler profilinizi öğrenmiş olabilir.

Tüm bu detaylara bakıldığında bir şekilde diğer kullanıcıların, dikkatini çekmiş olmanız gerekir. Profilinizi ziyaret edenler, size sonra ekleme isteği yollayabilir ya da profil ziyareti yapıp, tekrar çıkabilir. Bu durumda istediğiniz şekilde değerlendirme yapabilir, istediğiniz kişilerin ekleme talebini kabul edebilirsiniz. Linkedin şeffaf bir platformdur ve bu yüzden çoğu kişi tercih eder. Aynı zamanda birçok kişiye ulaşmanız da daha kolaydır.

Sıkça Sorulan Sorular

Linkedin platformu daha çok iş üzerine kullanılan bir platformudur. Linkedin bundan dolayı kullanıcılarına profiline kimlerin baktığını gösterir ancak bu gösterme kısıtlıdır. Premium satın alarak profilinize girenlerin tümünü görebilirsiniz.