Instagram Taslaklar Nerede?

Instagram Taslaklar Nerede

Instagram taslakları nerede? Dünya genelinde insanların en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesi olan Instagram’ın bir özelliği de taslakları kaydedebilmektir. Bu taslaklara kaydetmeden önce paylaşmak amacı ile hikayeler ve reels videoları oluşturulur. Bu gönderiler o an paylaşılmak istenmediği zamanlar taslaklara kaydedilirler ve daha sonra istediğiniz anlarda paylaşma fırsatını sunarlar.

Instagramda paylaşmak istediğiniz hikaye ve reesls videolarının süreleri birbirlerinden farklıdır. Reels videoları 15, 30, 60 saniye gibi farklı seçeneklere sahipken hikayeler yalnızca 15 saniyeden oluşmaktadırlar. Hikayelerini ya da reels videolarınızı önceden hazırlayıp daha sonrasında paylaşıma sunabilirsiniz. Hazırladığınız taslakları isterseniz daha sonrasında silebilirsiniz ya da oluşturduğunuz taslaklar üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz taslakları yalnızca siz görebilir ve yalnızca siz erişebilirsiniz. Taslakları oluşturup taslakların nerede saklandığını bilmeyen birçok kişi var. İlk olarak telefonunuzda instagram hesabınıza giriş yaparak hikaye ekleme bölümüne gelerek paylaşmak istediğiniz bir hikayeyi hazırlayabilirsiniz.

Daha sonrasına hikayeniz üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz ve en son işlem olarak taslağa kaydet tuşuna basarak hikayeleri taslağa kaydetmiş olursunuz. Daha sonrasında hikaye paylaşacağınız zaman taslaklar bölümüne gelerek de önceden oluşturmuş hikayelerinize ulaşabilirsiniz. Reels videoları için ise öncelikle reels videolarınızı hazırlamanız gerekir.

Daha sonrasında ise reels videosunu kapatmak için orada bulunan çarpı işaretine basmalısınız. Çarpı işaretine bastıktan sonra sil ve taslağa kaydet diye farklı seçenekler önünüze çıkacaktır. Taslağa kaydet seçeneğine basarak reels videolarınızı da taslağa kaydetmiş olursunuz. Instagram taslakları arasında hikayeler de yer almaktadır.

Instagramda Hikaye Taslakları Nerede?

Hikayelerinizi önceden oluşturup daha sonrasında istediğiniz zamanlarda paylaşma özelliğine sahip olan Instagram uygulaması size böyle kolay fırsatlar sunmaktadır. Daha sonra ya da daha uygun bir zamanda Instagramda hikaye paylaşmak istiyor fakat üzerinde de düzenlemeler yapmanız gerekiyor ise uygun olduğunuz bir zamanda hikayenizde düzenlemeler yapabilir ve daha sonrasında paylaşabilirsiniz. Bu paylaşma işlemini taslaklara kaydederek yapabilirsiniz.

Taslaklara kaydedilmiş hikayeler instagramda kayıtlı bir şekilde yalnız sizin görebileceğiniz şekilde dururlar. Oluşturduğunuz taslakları daha sonrasında kullanabilmek için öncelikle hikaye ekleme bölümüne gelinir. Orada bulunan galeri ve taslaklar diye oluşan iki bölümden taslaklar kısmını seçmelisiniz ve daha sonra orada daha önce oluşturduğunuz taslakları paylaşabilirsiniz. Instagram taslaklara neden bakılır? İşte detaylar!

Instagramda Taslaklara Nereden Bakılır?

Instagram’ın bir özelliği olan taslak oluşturmaktadır. O an değil de daha sonra paylaşmak istediğiniz hikaye ya da reels videoları için oldukça büyük bir fırsattır. Instagram’da daha önceden oluşturduğunuz taslaklara hikayeler ya da reelslar bölümünden bakabilirsiniz.

Instagramda Taslaklara Nereden Bakılır
Instagramda Taslaklara Nereden Bakılır

Instagram Hikaye Taslağı Nedir?

Instagram dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal medya platformudur. Size kolay gelen özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de taslak özelliğidir. Çünkü bu özellik sayesinde Instagramda daha önceden hazırlamış olduğunuz reels videoları ya da hikayeleri zamanını istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

Eğer sosyal medya platformu olan Instagramda çalışan biri iseniz bazı gönderileri zamanında koymaları gerekir. Bu da onlar için en büyük avantajlardır.  Çünkü daha önceden düzenlemiş oldukları gönderileri zamanında paylaşma imkanı sağlarlar. Tüm bu bilgiler ışığında son zamanların popüler uygulaması olan Instagram taslaklar sayesinde pratik bir şekilde paylaşımlar yapabilirsiniz.