Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

İnstagram şifremi unuttum ne yapabilirim? İnstagram, sanatsal bir dokunuşla fotoğraf paylaşmak ve diğer kullanıcılardan yaratıcı öneriler almak için mükemmel olan en popüler sosyal ağlardan biridir. Bu uygulamada en sık yapılan şey, hesabınıza telefonunuzdan giriş yapmak ve her zaman açık bırakmaktır. Bu yüzden nadiren bir şifre yazmanız gerekir. Bu nedenle bazı kullanıcılar bunu unutur ve hesaplarına yeni bir bilgisayardan veya telefondan erişmeleri gerektiğinde şifrelerini hatırlayamazlar. Bunun için takip edilecek adımlar var.

İnstagram Şifresi İçin Bilinmesi Gereken Temel Veriler

İnstagram şifrenizi kurtarmak için hatırlamanız gereken temel veriler olduğunu anlamak önemlidir. Aksi takdirde hesabınızı kurtarmanız imkânsız olacaktır. Bazı bilmeniz gerekenler şunlardır;

  • İnstagram’da ki kullanıcı adınız,
  • Hesabı açtığınız e-posta,
  • Verdiyseniz, hesabın ilişkili olduğu telefon numarası(İsteğe bağlı),

Facebook’unuzu girmek için e-posta ve şifre, çünkü Instagram hesabınızla ilişkilendirdiyseniz, oradan şifreyi kurtarabilirsiniz.

İnstagram Şifre Kurtarma İşlemi

Başlamak için İnstagram uygulamasına gidin, oturum açmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyecektir. İnstagram şifresini sıfırlamanın 3 yolu vardır;

  • Kullanıcı adınız ve hesabı açmak için kullandığınız e-posta ile bu nedenle iki bilgiden en az birini hatırlamanız önemlidir.
  • İnstagram hesabınızı açarken kullandığınız numara ile SMS ile alınabilir.
  • Bunun için İnstagramınıza, İnstagram hesabınız üzerinden Facebook’a bağlı olmalıdır, aksi takdirde çalışmayacaktır.

Kullanıcı adınız ve e-posta adresiniz ile ilk seçeneği seçerseniz sistem sizi o ekrana götürecektir. İlk “E-posta ile sıfırla” seçeneğini seçmeniz gerekiyor, sistem sizden e-postanızı veya kullanıcı adınızı girmenizi ve tıkladığınızda bilgileri onaylamanızı isteyecektir.

İnstagram şifremi ve e postamı unuttum ne yapabilirim? Birkaç saniye sonra, işlemi tamamlamak ve şifrenizi sıfırlamak için tıklamanız gereken İnstagram’ınızla ilişkili e-posta hesabınıza bir bağlantı alacaksınız, instagramınıza girmek için yeni bir kod seçmelisiniz, herhangi birini seçmek uygundur. İşlemler bu kadar basit ve hızlıdır. Tüm verileri biliyorsanız sorun yaşamazsınız.

Başka bir seçenek de İnstagram şifrenizi SMS yoluyla kurtarmaktır. Bu alternatife tıklayarak, İnstagram hesabınızla ilişkili telefon numarasını (uluslararası kod ile) girmelisiniz. Tüm veriler eşleşirse, şifrenizi sıfırlamak için gerekli bilgileri birkaç dakika içinde SMS ile alacaksınız.

Önceki adımda olduğu gibi, gelecekte İnstagram hesabınıza erişmek için yeni bir şifre belirlemeniz de gerekecektir. İnstagram şifremi unuttum ne yapabilirim e postamı bilmiyorum gibi sorunlara kesin çözüm olacaktır.

Alternatif Şifre Kurtarma İşlemi

İnstagram şifremi unuttum ne yapabilirim 2020? Diğer bir alternatif ise Facebook üzerinden İnstagram şifresini geri yüklemektir ancak bunun için her iki hesabın da bağlantılı olması önemlidir, aksi takdirde bu alternatifi kullanmak imkânsız olacaktır. Her iki hesap da bağlantılıysa işlemi tamamlamak için talimatları izleyebilirsiniz.

İnstagram Şifresi Bilgisayardan Kurtarılır mı?

İnstagram şifrenizi bilgisayarınızdan kurtarmanız da mümkündür, ancak bu durumda bunu yalnızca kaydolduğunuz e-posta yoluyla yapma seçeneğiniz olacaktır. Bunu elde etmek için İnstagram web sitesine gidin ve sağ üstteki “Giriş” düğmesini tıklayın. Ardından sistem sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir, bu adımda “Şifrenizi mi unuttunuz?” Seçeneği seçmelisiniz.

Ardından, hesabı veya kullanıcı adını açmak için kullandığınız e-postayı girmeniz ve doğrulamayı tamamlamanız gerekir. Parolanızı sıfırlayın ve işlemi tamamlayabileceğiniz hesapla ilişkili e-postaya bir bağlantı gönderilecektir.

Bu talimatları uyguladığınız ve birkaç temel bilgiyi hatırladığınız sürece, İnstagram şifrenizi başarılı bir şekilde kurtarabilmelisiniz. Bu işlemlerden sonra İnstagram şifremi unuttum ne yapabilirim gibi bir sorununuz olmayacaktır. İnstagram şifrenizi kurtarmak için hatırlamanız gereken ilgili temel verileri bildikten sonra hesabınızı kurtarmanız çok kolaydır. Tüm işlemler çok kısa bir zaman içinde gerçekleşir ve tüm mağduriyetiniz giderilir.