Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır

Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılmaktadır? Sosyal medya hesapları içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Hesaplarında fotoğraf ve video paylaşımı yapan kullanıcılar aktif olarak günün pek çok kısmını sosyal medya üzerinde geçirebiliyorlar. Instagram kullanıcı adı değiştirmek isteyen de pek çok kişi bulunuyor. Aslında kullanıcı adı değiştirebilme işlemi çok basit bir şekilde tamamlanabiliyor.

Instagram hesabınızdaki kullanıcı adını değiştirme süresi 14 gün olarak tanımlanmıştır. Bu tedbir kullanıcı adlarının güvenliğini sağlamak amacı ile sunulmuştur. Kullanıcı isminizi değiştirdikten sonra 14 gün içerisinde tekrar isim değişikliği yapamazsınız. 14 günün ardından tekrar değişiklik yaparak hesabınızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Kullanıcı adınızı değiştireceksiniz bu 14 günlük tedbir süresini dikkate alarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Peki, son zamanların favori uygulaması olarak karşımıza çıkan Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi nedir? İşte merak edilen ayrıntılar!

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nedir?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram üzerinde görünen adınız sizin mobil cihaz üzerindeki arkadaşlarınızın görebileceği addır. Bu isimler kullanılarak profil oluşturabiliyorsunuz. Profilinizin tanımlanabilmesi için oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adını değiştirebiliyorsunuz.

Pek çok sosyal medya platformu izin vermiş olduğu kullanıcı hesaplarının oluşmasından sonra isim değişikliğine izin vermiyor. Instagram kullanıcıları böyle bir imkana sahiptir ve istedikleri zaman kullanıcı isimlerini değiştirerek kendilerine yeni bir profil tanımlayabilirler.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Aşamaları

Instagram hesabınıza girdikten sonra profil kısmınıza geçiş yapmanız gerekiyor. Ekranın alt kısmında bulunan hesap simgesine tıklamanız gerekiyor. Ad ve kullanıcı adı yazılmış olan kısmın yanındaki alanda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. İstediğiniz hesap ismini kullanabilirsiniz. Ancak istediğiniz kullanıcı hesabının başka bir kişi tarafından kullanılmıyor olması gerekir.

Eğer alacağınız kullanıcı adı başka bir kişi tarafından kullanılıyor ise bu hesap ismini alamazsınız. Instagram bu hesap ismini almanıza izin vermeyecek ve bu ismi onaylamayacaktır. İşleminizi tamamladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan bitti butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra kullanıcı adını değiştirmiş olacaksınız.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Aşamaları
Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Aşamaları

Instagram İsim Değiştirme

Dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan instagram ile alakalı milyonlarca kullanıcı bu platformun özelliklerini araştırmaya devam etmekte. Merak edilen işlemlerden bir tanesi de Instagram isim değiştirme işlemidir. Çok basit olan bu işlemi yaparak kullanıcı adını değiştirebiliyorsunuz. Instagram sizin kullanıcı adınız ve görünen adınız olarak iki farklı şekilde tanımlar. Bu tanımlamalardan herhangi bir tanesini değiştirebilme şansına sahipsiniz.

Instagram isim değiştirme işlemlerini hem web tarayıcısı üzerinden hem de mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Görünen adınızı İstediğiniz şekilde değiştirebilme imkânına sahipsiniz. Ancak kullanıcı adınızı değiştirebilmeniz için daha önceden kullanılmamış bir isim seçmeniz gerekiyor. Uygulama üzerinde pek çok hesap yapılandırmış iseniz değiştirmek istediğiniz hesap üzerine dokunarak hesaba giriş yapıyorsunuz öncelikle.

İsmini değiştirmek istediğiniz hesabın profili düzenle kısmına dokunarak at ve kullanıcı adı yazan kısımların yan tarafında bulunan alana dokununuz. Burada değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Değişiklikleri tamamladığınız zaman sağ üst kısımda yer alan bitti butonuna dokunarak işleminizi tamam diyorsunuz. İşlem tamamlandıktan sonra seçmiş olduğunuz Kullanıcı adı ile hesabı aktif olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.