İnstagram Grup Kurma

İnstagram Grup Kurma

İnstagram, Android kullanıcıları arasında en popüler sosyal ağlardan biridir. Bu uygulama sürekli olarak popülaritesine yardımcı olan yeni özellikler sunuyor. Messenger ile yapılan bu entegrasyon sayesinde uygulama, sohbetlerine yeni özellikler eklemiştir. Şu anda sahip olunan bir özellikte, instagram grup kurma ve İnstagram’da bir grup oluştur işlemidir.

Bu grup, aynı anda birden fazla kişiyle sohbet etmek için kullanılabilecek bir uygulamadır. Sosyal ağda bir grup sohbeti aracılığıyla arkadaşlarınız, aileniz veya takipçilerinizle iletişimde kalmanın iyi bir yoludur. Birçok kullanıcı da İnstagram’da nasıl grup oluşturulacağını bilmek isteyebilir.

İnstagram’da Birden Fazla Kişiye Nasıl Ulaşılır?

Bu yeni grup sohbeti özelliği, mobil uygulamanın tüm sürümlerinde mevcuttur. Android ve iOS kullanıcıları, aynı anda birden fazla kişiye mesaj gönderebilmeleri için İnstagramda kolayca gruplar oluşturabilir. Ayrıca işletim sistemi olarak Android Go olan telefonlar için tasarlanmış uygulamanın hafif versiyonu olan İnstagram Lite kullanıcıları tarafından da kullanılabilir. Yani telefonunuzda veya tabletinizde hangi sürümü kullanırsanız kullanın, bir grup oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.

İnstagram’da Sohbet Grubu Nasıl Oluşturulur?

İnstagram kurup kurma ile bu işlevsellik, tüm sürümlerde İnstagram’da birkaç aydır mevcuttur. Uygulamada düzenli olarak konuştuğunuz birden fazla kişiyle grup sohbeti yapmak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir. İnstagram’da grup oluşturabilmek istiyorsanız, Android uygulamasında izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

 • Android telefonunuzda Instagram’ı açın.
 • Ana sosyal ağ içinde, ekranın sağ üst köşesinde bulunan Doğrudan simgesine (kağıt uçak) veya Messenger simgesine tıklayın.
 • Ekranın sağ tarafında bulunan bir kalemle kare simgesine dokunun.
 • Bir uygulama içi sohbette, mesaj göndermek istediğiniz iki veya daha fazla kişiyi seçin. Bu kişilerin isimlerini aramak için görünen arama motorunu kullanabilirsiniz.
 • Sohbete tıklayın.
 • Mesajınızı yazın.

Dilerseniz galeri veya kamera ikonlarına tıklayıp eklentiler ekleyerek yerinde fotoğraf çekebilirsiniz. Kamera simgesini seçerseniz İnstagram, çektiğiniz o fotoğrafa veya videoya filtreler eklemenize izin verir.

Instagramda grup oluşturmak için izlenmesi gereken adımlar bunlardır. Dilerseniz, örneğin belirli gruplarla aynı anda konuşmakla ilgileniyorsanız, sosyal ağdaki hesabınızda birkaç grup sohbeti oluşturabilirsiniz. Bu, sosyal ağı bir iş platformu olarak kullanan kişiler için çok yararlı olabilecek bir şeydir, çünkü bunlar etkileyiciler veya uygulamada profili olan bir marka için kullanışlıdır.

Bu grup konuşmalarını oluşturma adımları her zaman aynı olacaktır. Kullanıcı sohbetinde istediği kişi sayısını en az iki kişi olarak seçebilecektir, ancak daha fazlasını istiyorsa listenin dördüncü adımında belirtildiği gibi istenen kişiler seçilebilir. Ayrıca yukarıda belirtilenler arasında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sohbetin Adını Değiştirme

İnstagramda grup kurma ve grup sohbeti oluşturma adımları gördüğünüz gibi çok basittir. Birkaç grup oluşturmaya karar verdiyseniz, yanlış İnstagram sohbetinde mesaj göndermekten kaçınmak için bunları ayırt etmeniz önemlidir. Neyse ki, sosyal ağ, kullanıcıların oluşturduğunuz her sohbet grubuna bir ad atamasına izin veriyor. Böylece bu grupları ayırt etmek her zaman kolay olacaktır.

Bu sohbet gurubunu oluşturduğunuzda ona bir isim verebilirsiniz. Yalnızca o sohbet konuşmasını oluşturan kişi bu seçeneğe sahiptir. Yani, biri sizi uygulamada bir gruba davet ettiyse, adı değiştiremezsiniz. Bu işlev, grubun oluşturanları tarafından kullanılabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca yapabileceğimiz bir şeydir;

 • Instagram’ı açın.
 • Uygulamadaki mesajlaşma bölümüne gidin.
 • Sosyal ağda oluşturduğunuz grup sohbetini bulun.
 • Konuşmak için dokunun.
 • Ekranın üst kısmındaki “Bu gruba bir ad verin” seçeneğini seçin.
 • Oluşturduğunuz grup sohbetine bir isim verin.
 • Bu adı atamak için Tamam’a tıklayın.

Bu, oluşturduğunuz tüm gruplarla tekrarlayabileceğiniz bir şeydir. Yani birden fazla grup oluşturulmuşsa, onlara farklı bir isim verebilirsiniz. Bu, instagram grup kurma sonrası grupları ayırt etmenin ve böylece sohbette yapmamanız gereken bir mesaj göndermekten kaçınmanın çok basit bir yoludur.